
Fazerin ja Novitan yhteistyö saa jatkoa uusista Geisha- ja Lontoon rae neulontabokseista. Ensimmäistä kertaa yhteistyössä tehdyt Fazer x Novita neulontaboksit tulivat markkinoille syksyllä 2022.
MyFazer-yhteisön jäsenet äänestivät uusien neulontaboksien brändeiksi valikoituivat pinkki Geisha ja liilan sävyinen Lontoo rae. Tammikuussa myyntiin tulivat myös myyntiin tulleet, Fazerin ja Novitan yhteistyöstä syntyneet Novita 7 Veljestä -uutuuslangat, joissa 7 Veljestä sukkalanka on saanut inspiraatiota Fazerin makeisten väreistä.
Geisha -neulontaboksi sisältää neulontaohjeet Geisha-inspiroituneisiin tossuihin, 7 Veljestä lankaa sekä Novitan omissa väreissä ja vaaleanpunaisessa Geishan sävyssä sekä Geisha -sydänrasian. Lontoo rae -neulontaboksi sisältää lankoja makeisen liilan ja keltaisen sävyissä. Karl Fazer Lontoo rae -suklaalevyn sekä Lontoo rae -makeispussin. Kummastakin neulontaboksista löytyvät neulontaohjeet suomeksi ja ruotsiksi.