Miten yhdistetään pakkaukset ja some?

JULKAISTU: 8. lokakuun 2017
PÄIVITETTY: 16. helmikuun


Miten markkinoinnissa voidaan yhdistää pakkaukset ja some? Packnews ja nord emballage -lehti järjestävät aiheesta konferenssin 8. marraskuuta Tukholmassa.

Konferenssissa annetaan vastauksia siihen, miten sosiaalisessa mediassa voidaan navigoida, ja mikä rooli pakkauksella voi olla siellä. Avainpuhuja on Rafi Albo, joka on israelilaisen Segmarketing-yhtiön perustaja. Yritys tunnetaan uskollisuusmarkkinoinnin ja henkilökohtaisen viestinnän asiantuntijana.

Puhujana on myös Scott Young, joka on PRS IN VIVO -yrityksen toimitusjohtaja. Yritys on tehnyt tutkimuksia pakkauksista, kuluttajista ja lanseerauksista. Niiden keskeisiä tuloksia esitellään konferenssissa.

Puhujina ovat lisäksi The Social Media Guy -nimityksestä tuttu Anders Flodqvist sekä Niclas Öster ja Dag Hermansson pakkaussuunnittelua tekevästä SilverNetworking-yrityksestä.

Konferenssia sponsoroivat Visutech AB, Boxon, FlexLink ja Domino. Paikka on Bygget Tukholmassa.

Lisätietoja tästä.
 

 

 

Jatka lukemista

Päätyykö pakkaus hylkyyn vai kiertoon?

Lajittelu ja muovipakkauksen päätyminen oikeaan paikkaan kierrätyslaitoksella määrittävät kierrätyksen onnistumisen.
ia_ahl_etiketit

Valion maitotölkit pukeutuvat kevätkuoseihin

Viljele hyvää -maitotölkit ilmestyvät kauppoihin tästä viikosta alkaen ja ovat saatavilla heinä-elokuun vaihteeseen asti.
Valio 22032022

Suomalaisväriä Pro Carton Young Designers -kilpailussa

Lapin yliopiston teollisen muotoilun opiskelija Senni Virransola pääsi ainoana suomalaisena jatkoon kansainvälisessä suunnittelukilpailussa.
Pro Carton 12082021

360 Services auttaa optimoimaan pakkausta

Metsä Boardin uusi palvelukokonaisuus tarjoaa asiakkaille entistä paremmat mahdollisuudet kehittää pakkauksiaan.
MetsäBoard 26052021

Uusimmat uutiset

Pakkauksen nestemäärä selville ilman kontaktia

Toppan on kehittänyt NFC-tunnisteen, jonka avulla pakkauksen sisällä oleva nestemäärä voidaan tunnistaa ilman kontaktia.
Hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta! (900 x 600 px) (21)

Kahvia juodaan entistä tarkemmalla mitalla

Sunnuntaina 1.10.2023 vietetään kansainvälistä kahvipäivää.
Fredman_suodatinpussi keittimessä_vaaka

Juhlavuoden jakkara uuteen laatikkoon

Alvar Aallon suunnittelema klassikko, kolmijalkainen Jakkara 60 juhlii tänä vuonna 90-vuotiasta taivaltaan. Juhlavuoden kunniaksi myös jakkaran pakkaus uudistettiin.
Artek_tuolipakkaus_sislt

Ei legoja PET-pulloista

LEGO on keskeyttänyt aikeensa valmistaa legopalikoita kierrätetyistä PET-pulloista.
Hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta! (900 x 600 px) (18)